UPB1H010MDD1TA
Part Number : UPB1H010MDD1TA
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB1H010MDD1TA More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 92 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Test & measurement PC & notebooks
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 10 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C