UMJ0J220MDL
Part Number : UMJ0J220MDL
More Information : UMJ0J220MDL More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 28 mA
Leakage Current : 3 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 833 In Stock
Applications : Wired networking Electronic point of sale (EPOS) Mobile phones
Length : 11 mm
Lead Pitch : 1.4986 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 6.3 V
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Max Operating Temperature : 85 °C