UPB1E470MDD1TA
Part Number : UPB1E470MDD1TA
More Information : UPB1E470MDD1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 113 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Data storage
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 55 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C