UPB1E471MPD1TD
Part Number : UPB1E471MPD1TD
More Information : UPB1E471MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 7000 hours
Ripple Current : 325 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 17.4752 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 139 In Stock
Applications : Aerospace & defense Test & measurement Gaming
Height : 16 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 25 V
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C