UMJ0G221MDL
Part Number : UMJ0G221MDL
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UMJ0G221MDL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 96 mA
Leakage Current : 8.8 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 465 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Medical PC & notebooks
Length : 5.2 mm
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 4 V
Voltage Rating (DC) : 4 V
Max Operating Temperature : 85 °C