UPB1E221MPD1TD
Part Number : UPB1E221MPD1TD
More Information : UPB1E221MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 195 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 382 In Stock
Applications : Datacom module Power delivery TV
Height : 11.5 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C