UPB1H100MDD1TD
Part Number : UPB1H100MDD1TD
More Information : UPB1H100MDD1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 30 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 805 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Electronic point of sale (EPOS) Wearables (non-medical)
Height : 11 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 50 V
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C