UPB2V220MHD1TO
Part Number : UPB2V220MHD1TO
More Information : UPB2V220MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 350 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 932 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Pro audio, video & signage Enterprise projectors
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 175 mA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -25 °C