UPB1A471MPD1TA
Part Number : UPB1A471MPD1TA
More Information : UPB1A471MPD1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 422 In Stock
Applications : Aerospace & defense Pro audio, video & signage Gaming
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 180 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C