UPB1C101MED1TD
Part Number : UPB1C101MED1TD
More Information : UPB1C101MED1TD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 909 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Power delivery Home theater & entertainment
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 85 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C