UPB1V470MED1TD
Part Number : UPB1V470MED1TD
More Information : UPB1V470MED1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 6.3 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 35 V
Voltage Rating (DC) : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 626 In Stock
Applications : Building automation Lighting Wearables (non-medical)
Height : 11 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 60 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C