UPB1H471MHD1TO
Part Number : UPB1H471MHD1TO
More Information : UPB1H471MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 7000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 784 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 370 mA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -40 °C