UPB1V101MPD1TD
Part Number : UPB1V101MPD1TD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB1V101MPD1TD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 850 In Stock
Applications : Datacom module Motor drives PC & notebooks
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 100 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C