UTM1E100MPD1TD
Part Number : UTM1E100MPD1TD
More Information : UTM1E100MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 640 In Stock
Applications : Appliances Building automation Data storage
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 85 °C