UTM1C101MPD1TD
Part Number : UTM1C101MPD1TD
More Information : UTM1C101MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Height - Seated (Max) : 21.0058 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 283 In Stock
Applications : Datacom module Building automation Wearables (non-medical)
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C