UTM1A220MED1TA
Part Number : UTM1A220MED1TA
More Information : UTM1A220MED1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Height - Seated (Max) : 11.9888 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 529 In Stock
Applications : Appliances Electronic point of sale (EPOS) Wearables (non-medical)
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 85 °C