UPB2V470MHD1TN
Part Number : UPB2V470MHD1TN
More Information : UPB2V470MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Ripple Current : 325 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 449 In Stock
Applications : Datacom module Motor drives Enterprise projectors
Height : 25 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 350 V
Voltage Rating (DC) : 350 V
Max Operating Temperature : 105 °C